Treniņi sporta zālē, skriešana vai jebkura cita fiziska aktivitāte ir svarīga ikvienam aktīva dzīvesveida piekritējam. Taču šīs visas nodarbes ir jāveic uzmanīgi, jo ir svarīgi nepārslogot sirdsdarbību. Visbiežāk šo kļūdu pieļauj iesācēji un cilvēki ar dažādām sirds slimībām, tāpēc šoreiz uzzināsi būtisku informāciju par cilvēka svarīgāko orgānu – sirdi.
Produkti kas palīdzēs sirds veselībai piedāvā Online veikals www.FitFactory.lv
Kāpēc ir jāseko līdzi sirdsdarbībai?
Sirds ir muskulis, kurš kļūst stiprāks, kad to trenē. Tā tiek trenēta tad, kad cilvēks veic jebkādu fizisku vingrinājumu. Treniņu galvenais mērķis parasti ir attīstīt savu fizisko formu, bet šādā veidā stiprinās arī sirds muskulis.
Treniņa laikā ir būtiski sekot līdzi sirdsdarbības mērījumam jeb pulsam, jo tas noteiks īsto treniņa efektivitāti – vai tas ir bijis piemērots fiziskajai sagatavotībai un vai sirds nav bijusi pārslogota.
Kā saprast, ka nepārslogoju sirdi?
Mūsdienās sirdsdarbības jeb pulsa mērīšana vairs nav sarežģīts process, jo ir pieejami dažādi asinspiediena mērītāji un sporta pulksteņi, kas šo procesu izdarīs Tavā vietā, tomēr, ja šādas ierīces nav, tad to var darīt arī paša spēkiem, – pulsu sajutīsi, uzspiežot divus vai trīs rokas pirkstus pie delnas locītavas; saskaiti sitienu skaitu 30 sekundēs un, lai iegūtu sitienu skaitu minūtē, pareizini ar divi.
- Par normālu sirdsdarbības pulsu tiek uzskatīti 55 – 80 sitieni minūtē!
Kā pareizi sportot cilvēkiem, tajā skaitā, arī ar sirds slimībām?
Pirmkārt, svarīgi, ka treniņi notiek regulāri, noteiktu laiku, un tie ir atbilstoši fiziskajai sagatavotībai. Otrkārt, lai saudzētu sirdi, treniņš ir jāsāk ar iesildīšanos un treniņa laikā jāizvairās no straujas piepūles! Tāpat arī ir jāveic atsildīšanās treniņa beigās, jo tādā veidā sirds ritms un asinspiediens atgriezīsies normālā ritmā. Treškārt, cilvēkiem ar sirds problēmām nav ieteicams sportot ārā, kad ir ļoti auksts vai ļoti karsts, jo neierastas temperatūras ietekmē asinsriti un apgrūtina elpošanu. Sportot drīkst un vajag, – tomēr tas ir jādara pārdomāti!
Dažas sirdij veselīgas aktivitātes, kas…
- Trenē sirdi, plaušas (tikai tad, ja ar tām nodarbojas 3-4x nedēļā) – riteņbraukšana, garo distanču slēpošana, lēns skrējiens, kāpšana pa kāpnēm, peldēšana u.c.
- Trenē sirdi un plaušas, bet nesadedzina daudz kaloriju – kalnu slēpošana, basketbols, futbols, pastaigas mērenā tempā, nūjošana.
- Mazina spriedzi, sadedzina kalorijas, uzlabo muskuļu tonusu un koordinācijas spējas – golfs, lēnas pastaigas, mājsaimniecības darbi, boulings.
Produkti, kas palīdzēs sirds veselībai
Sirdi varam stiprināt ne tikai veicot fiziskās aktivitātes, bet arī lietojot vitamīnus un uztura bagātinātājus, tāpēc zemāk iepazīsties ar pieciem produktiem, kas būtiski uzlabos sirds veselību!
- SPORT-VIT 225 PRO – šie ir multivitamīni, kas piemēroti sportistiem. Lietojot šo produktu, var uzņemt organismam nepieciešamos vitamīnus, kas palīdzēs ikvienai ķermeņa daļai, tostarp arī sirdij! Lietošana – 1 kapsula dienā neierobežotu laika periodu.
- Berberīns – sevišķi iecienīts ārstniecības augu vidū, jo tas palīdz atbalstīt vispārējo sirds un asinsvadu veselību. Papildus sirds veselībai, berberīns labvēlīgi ietekmē svara zudumu un atbalsta smadzeņu darbību (koncentrēšanās spējas). Lietošana – pa vienai kapsulai vienu reizi dienā ēšanas laikā.
- Omega 3-6-9 – par omegu ir dzirdēts daudz, taču šī omega atšķiras ar to, ka tā satur Mmega 3, 6, 9 taukskābes, kā arī E vitamīnu! Lietojot šo uztura bagātinātāju vienu reizi dienā pēc ēšanas, uzlabosies Tavas sirds un nervu sistēmas veselība.
- Magnija malāts – šī ir unikāla, citādāka magnija forma, kas, apvienojumā ar sinerģisko ābolskābi, rūpējas par sirds, nieru un muskuļu veselību. Lietošana – pa vienai kapsulai divas reizes dienā.
- Magnijs – vienmēr jāatceras, ka magnijs ir viens no cilvēka organismam visnepieciešamākajiem elementiem. Tas rūpējas ne tikai par sirds, nieru un muskuļu veselību, bet arī stiprina kaulus, regulē vielmaiņu un piedalās vairākos veselībai nozīmīgos procesos. Lietošana – pa vienai kapsulai divas reizes dienā.
Sekojot līdzi savai sirdsdarbībai, mēs varam nodrošināt kvalitatīvu treniņu, kas ļaus sasniegt izvirzītos mērķus, nenodarot pāri mūsu ķermenim. Stiprināsim sirdi, aktīvi kustoties, nepārslogosim to ar fiziskajai sagatavotībai nepiemērotiem vingrinājumiem un rūpēsimies, ka mūsu organisms saņem nepieciešamos vitamīnus!