Vieni no mūsdienu populārākajiem uztura bagātinātājiem ir kolagēns un hialuronskābe. Šīs vielas organismā sintezējas pašas, taču gadu gaitā dabiskās elementu rezerves sāk atjaunoties arvien lēnāk, izraisot organisma ātrāku novecošanos gan iekšēji, gan ārēji.
Lai novērstu organisma novecošanās pazīmes, ir svarīgi izprast kolagēna un hialuronskābes nozīmi, kā arī to, kādi FitFactory internetveikalā esošie produkti ir piemērotākie šo elementu uzņemšanai organismā!
Kas ir kolagēns?
Vārds “kolagēns” nāk no grieķu valodas vārda “kólla”, kas tulkojumā nozīmē “līme”. Kolagēnu tik tiešām var saukt par organisma dabisko līmi, jo tas ir viens no galvenajiem kaulu, ādas, muskuļu, cīpslu un saišu veidojošajiem elementiem. Kolagēns ir atrodams arī daudzās citās ķermeņa daļās, ieskaitot asinsvadus, radzeni un zobus. Tas ir organismā visbiežāk sastopamā olbaltumviela, tāpēc tas spēj atbildēt gan par organisma iekšējo veselību, gan ārējo skaistumu.
Kolagēnu organisms ražo aptuveni līdz 25 gadu vecumam.
Kas ir hialuronskābe?
Ādas novecošanās, grumbiņas un mazāk tvirta āda – šis viss liecina ne tikai par kolagēna, bet arī par hialuronskābes trūkumu organismā. Hialuronskābe strādā visos mūsu orgānos, kaulaudos, saistaudos, acīs un ķermeņa ādā. Tās galvenā funkcija ir saglabāt ādā esošo ūdeni, hialuronskābe veicina elastīna un kolagēna sintēzi, un aizsargā ādu no brīvajiem radikāļiem.
Hialuronskābes līmenis organismā sāk samazināties no 22 gadu vecuma.
Atšķirība starp dzīvnieku un zivju kolagēnu
Mūsdienu sporta pasaulē kolagēns tiek izdalīts dzīvnieku un zivju tipos. Lai saprastu to atšķirību, ir svarīgi zināt, ko katrs no tiem nozīmē.
Zivju kolagēns ir salīdzināms ar zivju eļļu. Tāpat kā zivju eļļai, arī zivju kolagēnam ir ievērojami augstāka iedarbība, nekā dzīvnieku kolagēnam, jo tajā esošo molekulu izmērs ir mazāks, tāpēc tam ir vieglāk iesūkties cilvēka organismā. Zivju kolagēns būs īpaši piemērots vegāniem un veģetāriešiem, jo tas nesatur dzīvnieku izcelsmes produktus.
Savukārt, dzīvnieku kolagēns tiek lietots jau no kolagēna ražošanas pirmsākumiem, jo tā iegūšanas process ir daudz vieglāks. Tas tiek iegūts no dzīvnieku skrimšļiem un ādas. Lai gan tajā ir nedaudz mazāk aminoskābju, nekā zivju kolagēnā, tas tāpat spēj dot organismam visas nepieciešamās šķiedrvielas, olbaltumvielas un proteīnus.
Kāpēc hialuronskābe un kolagēns būtu jāuzņem organismā vienlaicīgi?
Abu uztura bagātinātāju lietošana vienlaicīgi ir lielisks veids, kā palēnināt organisma novecošanos jau laicīgi. Hialuronskābe ir būtiska ādas sastāvdaļa, jo tā spēj veicināt kolagēna veidošanos. Kolagēns nostiprina ādu, savukārt hialuronskābe baro un mitrina kolagēnu. Tātad, lietojot abus produktus kopā, tiek paaugstināta to efektivitāte.
Trīs FitFactory piedāvājumā esošie kolagēna un hialuronskābes produkti
Neskatoties uz to, ka šie trīs produkti nav vienīgie FitFactory mājaslapā atrodamie uztura bagātinātāji, vēlamies pastāstīt par konkrēto produktu atšķirību.
- Kolagēns + hialuronskābe + C vitamīns – uztura bagātinātājs ir lieliski piemērots nemainīga kolagēna līmeņa uzturēšanai organismā. Šis produkts apgādā ādu ar uzturvielām, stiprina to, atbalsta locītavu un skrimšļu dabīgo atjaunošanos, stiprina kaulus un sniedz vēl citas pozitīvas priekšrocības. Šis produkts jālieto kapsulu veidā.
- Hialuronskābe – pateicoties savām īpašībām, šī skābe spēj uzlabot ādas elastību, kas var pasargāt ķermeni no strijām, traumām un nobrāzumiem. Uztura bagātinātājs ir atbildīgs arī par ādas mitrināšanu un tās novecošanās aizkavēšanu. Produkts jāuzņem tablešu veidā, divas reizes dienā.
- Kolagēns – arī šajā produktā ir iekļauta hialuronskābe un vitamīns C, kas atvieglos raizes par šo produktu lietošanu atsevišķi. Uztura bagātinātājs palīdzēs cīnīties ar novecošanās pazīmēm, aizkavēs grumbu veidošanos, kā arī stiprinās matus un nagus. Nepieciešams lietot tablešu veidā – viena tablete divas reizes dienā.
FitFactory mājaslapā atradīsi vairākus kolagēna un hialuronskābes uztura bagātinātāju veidus dažādās cenu kategorijās, tādēļ atrast piemērotāko būs pa spēkam katram!
Kolagēns un hialuronskābe ir organismam nepieciešamas un būtiskas vielas. Abus uztura bagātinātājus var lietot arī profilaktiski, taču lielāku uzmanību tiem būtu jāpievērš pēc 20 gadu vecuma, kad to daudzums organismā sāk samazināties. Rūpēsimies par organisma veselību jau laicīgi!